Lekcje ciepła w Koninie

i

Autor: MPEC Konin

Skąd bierze się ciepło w kaloryferach i kranach? Odpowiedzi poszukają uczniowie z konińskich szkół

2022-10-20 12:07

Te czynności wykonujemy kilka razy dziennie - odkręcając i zakręcając kurki z wodą w kranie lub regulując temperaturę w kaloryferach. Jak się okazuje te zwykłe czynności kryją w sobie wiele ciekawej wiedzy i doświadczeń z zakresu biologii, chemii, czy fizyki. Bardzo przydatnej w szkole.

Uczniowie z konińskich podstawówek będzie uczyć się skąd bierze się ciepło w mieszkaniach. Tę zagadkę pomogą im rozwikłać ulubione postacie z bajek

To jest taka podróż z kotem Kluchą i Czerwonym Kapturkiem. Dzieci uczą się czym jest ciepło i skąd to się bierze. Jak produkuje się ciepło systemowe, które ogrzewa nasze mieszkania. Skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza i smog, a także jak nie marnować ciepła.

powiedziała Joanna Rachuba z konińskiego MPECu, który realizuje ten projekt w Koninie. Dzieci oprócz zajęć teoretycznych będą mogły przeprowadzać ciekawe doświadczenia w laboratorium. Dlatego nie ma się co dziwić, że chętnych do udziału w zajęciach przybywa.

Lekcje ciepła można też przeprowadzić samodzielnie w domu. Pomocą służą gotowe materiały na stronie lekcjeciepła.pl

W tym roku szkolnym również chcemy rozpocząć tę akcję, rozszerzając ją o poziom drugi przeznaczony dla klas czwartych. Obecnie trwają zgłoszenia do projektu. Na chwilę obecną jest to ponad siedmiuset uczniów zgłoszonych do projektu.