Urząd Kleczew

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Samorząd z Kleczewa dofinansuje metodę in vitro

2022-10-12 0:14

Samorząd Województwa Wielkopolskiego w tym roku na realizację programu in vitro przeznaczył 2 miliony złotych. Zwrócił się także z pytaniem do samorządów gminnych, czy chciałyby włączyć się do finansowania programu, rozsyłając im projekt porozumienia. Kleczew pozytywnie odpowiedział na propozycję chcąc pomóc swoim mieszkańcom.

Do pięciu tysięcy złotych wsparcia na dofinansowanie do procedury in vitro mogą otrzymać pary mieszkające w gminie Kleczew. Samorząd Kleczewa jest jednym z 36 w wielkopolsce, który podaje pomocną dłoń parom, dla których metoda in vitro jest jedyną szansą na posiadanie dziecka.

Program jest finansowany jest ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego, a my po prostu postanowiliśmy dorzucić tam swoją cegiełkę, swoją pulę. Dołożyliśmy, rada przegłosowała dziesięć tysięcy złotych. No więc wiemy, że tak szacunkowo wystarczy to na zabiegi dla dwóch par.

Powiedział burmistrz Kleczewa Mariusz Musiałowski, i dodał, że Firma InviMed z Poznania sprawuje opiekę nad całym przebiegiem programu. Zainteresowane pary znajdą wszystkie informacje na stronie internetowej kliniki.

Dla wielu par to jest jedyna metoda na to, aby mogli się cieszyć macierzyństwem. Kontrowersje to może budzić odbieranie życia, a nie dawanie, więc jak gdyby dla mnie nie miałem żadnych tutaj wątpliwości czy jakiś moralnych rozterek. Chce pomóc tym ludziom i chce, żeby jak najwięcej dzieci się rodziło.

Każda para może skorzystać z 3 maksymalnie prób zapłodnienia pozaustrojowego, warunkiem jest dostępność miejsc oraz kolejna pozytywna kwalifikacja medyczna.