Ruszają nabory wniosków w związku z transformacją poweglową

i

Autor: Arleta Janiak

Ruszają nabory wniosków dla przedsiębiorców w związku z transformacją

2023-03-28 17:34

To pierwsze, konkretne informacje w sprawie wsparcia dla mieszkańców Wielkopolski Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy są związani z zachodzącym w naszym regionie procesem transformacji energetycznej

Pierwszego czerwca ruszaja pierwsze nabory wniosków z puli pieniędzy związanych z transformacją powęglową. O te pieniądze w pierwszym rozdaniu mogą starać się przedsiębiorcy z naszego regionu.

To wsparcie dla wszystkich, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność, rozwinąć. Także zatrudnić osoby, rozbudować swoje przedsiębiorstwa, kupić maszyny, kupić różnego rodzaju urządzenia czy oprogramowania - powiedział Maciej Sytek, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie

Tak dla przykładu projekty na około 900 tysięcy złotych będą mogły dostać nawet 75 procent dofinansowania. Co należy zrobić by otrzymać te pieniądze?

Będzie trzeba złożyć wniosek, który będzie dostępny online. Jeżeli jest to rozbudowa, czy przebudowa firmy i są potrzebne pozwolenia na budowę - to oczywiście trzeba mieć te wszystkie dokumenty. A reszta - to oczywiście to co się wymarzy i jest kwalifikowalne - dodał Maciej Sytek.

To pierwszy, ale nie ostatni nabór wniosków w tym roku. Wnioski w ramach tej transzy przedsiębiorcy mogą składać do końca sierpnia.