rajd

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Rowerem po gminie Stare Miasto, a na koniec niespodzianki

2024-04-29 11:58

W pierwszą niedzielę maja, będzie można zrobić sobie wycieczkę po gminie Stare Miasto. Na aktywne spędzenie tego dnia, zaprasza staromiejska Biblioteka. Na pewno przyda się odrobina formy i umiejętność pedałowania. Ale dla tych, którzy pokonają trasę, na mecie, będą czekały niespodzianki.

Darmowe znakowanie rowera, jego serwis, a szczęśliwiec, może nawet wzbogacić się o nowy rower, to wszystko czeka na tych, którzy zdecydują się wziąć udział w Rajdzie Rowerowym, po gminie Stare Miasto. Na mecie, czyli w Liścu Wielkim będą czekały te wszystkie atrakcje.

Ze względów logistycznych, mamy tylko dwadzieścia pięć miejsc, więc jeśli chcą państwo zapisać się na tą akcję, związaną ze znakowaniem roweru, to prosimy to zgłosić, jak najszybciej, do nas do biblioteki. Warunek jest żebyście na mecie rajdu okazali rower, to raz i dowód zakupu, że rower jest wasz.

Powiedział nam dyrektor Biblioteki w Starym Mieście, Jacek Matusiak i dodał, że żeby skorzystać z tych wszystkich udogodnień, należy pokonać dwadzieścia kilometrów pedałując.

W ostatni dzień długiego weekendu, spotykamy się w Żychlinie. Ruszamy o godzinie 14.30 spod Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych. Malownicze tereny odwiedzamy. Trasa jest łatwa, bo zależy nam, żeby to było dostępne dla cyklistów w każdym wieku.

Żeby wziąć udział w tym rajdzie, musicie się najpierw zapisać w staromiejskiej bibliotece. Liczba miejsc jest ograniczona. A szczegóły znajdziecie w internecie.