razem dla bezpezceństwa

i

Autor: Emilia Czerniejewska

"Razem dla bezpieczeństwa"

2023-03-20 20:31

O tym jak ważny jest ten program dla wszystkich mieszkańców Konina i powiatu nie trzeba nikogo przekonywać. Policjanci często pokazywali się w miejscowościach poza Koninem z nieco innej strony. Skoro coś niesie ze sobą dużo dobrego, to trzeba to kontynuować.

"Razem dla bezpieczeństwa" to projekt oparty na współpracy policji, samorządu oraz innych firm, będzie w tym roku kontynuowany w powiecie konińskim. Jego głównym celem jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa obywatelom.

Mówimy tutaj głównie o profilaktyce czyli szerzenie bezpieczeństwa poprzez profilaktykę, poprzez spotkanie ze społeczeństwem. Wiadomo, że jeśli my jako policja będziemy bliżej społeczeństwa, tym lepiej jesteśmy odbierani. Podczas tych spotkań opowiadamy o zagrożeniach jakie czyhają, o kradzieżach, spotykamy się podczas festynów z mieszkańcami gmin.

Powiedział nam rzecznik konińskiej policji Sebastian Wiśniewski i dodał, że policjanci mają nowe pomysły, z których chętnie korzystać chcą samorządowcy. Przede wszystkim mundurowi chcą być bliżej ludzi.

"Razem dla bezpieczeństwa" również ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszych struktur czyli zakup rowerów do służby, zakup ubrań funkcjonariuszy specjalistycznych, które są wykorzystywane do służby tutaj. Wtedy funkcjonariusze są bardziej mobilni, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Badania które przeprowadza niezależny instytut wskazują na to, iż poczucie bezpieczeństwa wśród obywateli w miejscu zamieszkania jest coraz wyższe i z roku na rok coraz lepsze.