Radio SuperNova zagrało z WOŚP w Koninie

2023-01-31 8:20

Radiowa Strefa Rozrywki, którą przygotowała konińska ekipa Radio SuperNova podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cieszyła się sporym zainteresowaniem. Każdy kto nas odwiedził dostawał radiowe upominki. Było malowanie buziek, śmieszne zdjęcia w przebraniach na SuperNovej ściance VIP. W zamian za to każdy ochoczo wrzucał pieniądze do naszej puszki na WOŚP. To był niezapomniany finał.

W Koninie podczas finału WOŚP padł kolejny rekord. Jest już ponad 350 tysięcy a liczenie cały czas trwa. Jak powiedziała nam szefowa konińskiego sztabu Justyna Kałużyńska to był niezwykły finał

Wszyscy koninianie mają otwarte serca i to nas bardzo cieszy. To taki niezwykły społeczny ruch. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ona otwiera serca, otwiera portfele. Daje ludziom uśmiech i dzięki niej stajemy się tego dnia po prostu lepsi, radośniejsi, weselsi (...) Wiemy, że Orkiestra jest wiarygodna, że jest godna zaufania i że my wszyscy, którzy uczestniczymy w tej orkiestrze zarówno ci, którzy dają te pieniądze, ale i ci którzy zbierają te pieniądze są odpowiedzialnymi, pięknymi Polkami i Polakami - powiedziała Justyna Kałużyńska.

Co ciekawe bardzo dużo dzieci i młodzieży angażuje się WOŚP - jako wolontariusze lub po prostu wrzucając swoje oszczędności do puszek. Do naszego radiowego stoiska przyszedł chłopiec ze słoikiem po dżemie wypełnionym drobniakami wszystko dał na WOŚP Zbierałem je od poprzedniego finału WOŚP - powiedział - uważam, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ważna bo pomaga chorym dzieciom.

W finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowały się konińskie firmy. Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami Komunalnymi co roku bierze udział w licytacjach złotego serduszka WOŚP.

W zeszłym roku wylicytowaliśmy to serduszko za 10 tysięcy złotych. W tym roku postanowiliśmy je przekazać na kolejną licytację. Oczywiście wpływ za sprzedaż tego serduszka zostaje na koncie WOŚP. Tak się złożyło, że tegoroczne serduszko także wylicytowaliśmy i żeby tradycji stało się zadość to serduszko trafi na licytację za rok - powiedział prezes MZGOK w Koninie, Henryk Drzewiecki.

Podczas zbiórki, którą prowadziliśmy w Radiowej Strefie Rozrywki konińska ekipa Radio Supernova zebrała ponad 1600 złotych dla WOŚP, która w tym roku prowadziła zbiórkę na walkę z sepsą dla dużych i małych. Wszystkim Wam Bardzo dziękujemy za to że byliście z nami i wspólnie wsparliśmy orkiestrę!