Punkty jodku potasu w powiecie konińskim

i

Autor: pixabay.com

Punkty dystrybucji jodku potasu w powiecie konińskim

2022-11-15 9:32

Na terenie powiatu rozdysponowano zapasy tabletek jodku potasu do poszczególnych gmin. Tam w razie potrzeby będzie można się po nie zgłosić. Warto wcześniej przeczytać ulotkę kto i jak może zażyć ten lek.

Na terenie powiatu konińskiego do 14 gmin zostały rozdzielone zapasy jodku potasu. Łącznie w powiecie wytypowano 127 miejsc do ewentualnej dystrybucji leku.

Co ważne preparat będzie wydawany osobom niezależnie od miejsca ich zamieszkania, pracy czy nawet obywatelstwa. Oznacza to, że po odbiór tabletek będzie można się po prostu zwrócić do punktu dystrybucji znajdującego się najbliżej miejsca naszego pobytu. 

powiedziała nam Powiatowy Rzecznik Prasowy Marta Bagrowska. Jodek potasu to tabletki, które można zażyć po wystąpieniu skażenia radiologicznego - w żadnym razie nie można ich zażywać zapobiegawczo. W powiecie zabezpieczona jest wystarczająca ilości leku

Zaopatrzenie samorządów terytorialnych w preparat ma jedynie charakter prewencyjny.  Dla każdego, kto będzie potrzebował została zabezpieczona zabezpieczona odpowiednia dawka jodku potasu, więc nie należy się tym martwić, że ktoś nie zostanie obsłużony, ktoś tego preparatu nie otrzyma jeśli się po niego zgłosi - dodaje Marta Bagrowska.

Listy punktów dystrybucji jodku potasu znajdziecie na stronie powiatu i urzędów gmin. Tam też znajdziecie ulotkę jak należy ten lek stosować.