urząd pracy

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Prace interwencyjne wparciem dla bezrobotnych w powiecie konińskim

2023-03-21 15:47

Prace interwencyjne są rozwiązaniem korzystnym zarówno z punktu widzenia bezrobotnych mających problem z powrotem na rynek pracy, jak i pracodawców. Zainteresowanie nimi w ostatnich latach jest duże, a najchętniej z takiej formy zatrudnienia korzystają przedsiębiorcy, którzy doskonale wiedzą, że współpraca z urzędem pracy może przynieść konkretne korzyści.

Prace interwencyjne to aktualnie jedyna forma wsparcia osób bezrobotnych w powiecie konińskim. Ogromne zainteresowanie poszukujących pracy wyczerpało inne programy. Prace interwencyjne to korzyść dla pracodawców i bezrobotnych.

Prace interwencyjne polegają na tym, że pracodawca zatrudnia osobę bezrobotną na dziewięć miesięcy, z czego sześć miesięcy Powiatowy Urząd Pracy refunduje cześć kosztów wynagrodzeń, plus część składek ZUS. 1300 złotych plus od tego 1300 złotych składki zusowskie.

Powiedziała nam dyrektorka konińskiego PUP Anna Biegasiewicz i dodała, że ta forma wsparcia może być zorganizowana na dowolnym stanowisku pracy.

Praktycznie każda osoba bezrobotna może skorzystać z tego programu i każdy pracodawca, który się zgłosi. Należy złożyć wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy, on jest rozpatrywany i później podpisywana jest umowa i w kolejności w każdym miesiącu pracodawca składa wniosek o refundację tych kosztów.

Największą zaletą takiej pracy jest możliwość szybkiego powrotu na rynek pracy, dzięki czemu znalezienie kolejnej, nie będzie już takie trudne jak wcześniej. Wysokość wynagrodzenia dla pracownika zatrudnionego na takim stanowisku jest zależna od danej oferty.