Zbierali na hospicjum w Koninie podczas Mikołajkowego Turnieju Skrzatów

2022-12-05 21:53

Mnóstwo zabawy, sportowej rywalizacji i pomoc ciężko chorym - to był pierwszy, ale jak zapewniają organizatorzy na pewno nie ostatni taki turniej.

Blisko dwa tysiące złotych udało się zebrać podczas Mikołajkowego Turnieju Skrzatów, który zorganizował Klub Piłkarski Górnik Konin. Pieniądze zostały przekazane dla konińskiego hospicjum. 

To było naszym głównym celem, żeby uwrażliwić dorosłych i dzieci. Udało się zebrać pokaźną kwotę by wesprzeć hospicjum. Hospicjum też wsparło nas. Dużo serca nas spotkało z każdej strony i to było też budujące. Ale nie byłoby tego turnieju bez tych wszystkich osób, które nas wsparły - powiedział nam organizator imprezy Dezyderiusz Makowski

W turnieju zagrały najmłodsze drużyny trenujące na co dzień w akademiach i klubach piłkarskich w Koninie, Licheniu, Kole, Strzałkowie czy w Starym Mieście: Górnik Konin, LPFA Konin, Olimpia Koło, Akademia Piłkarska Banacha, Strażak Licheń Stary i Polanin Strzałkowo. Każda drużyna zmierzyła się z każdą. Zawodnicy dawali z siebie dosłownie wszystko podczas rozgrywek. Takiej rywalizacji nie powstydziliby się zawodowi piłkarze. Wszyscy mogli liczyć na kibiców, którzy dopingowali młodych piłkarzy z trybun Hali Rondo w czasie meczów. Oczywiście podczas turnieju nie mogło zabraknąć Mikołaja z prezentami, a piłkarskie triki zaprezentował Norbert Grzelak. Mikołajkowy Turniej Skrzatów to była świetna zabawa, sportowa rywalizacja i pomoc chorym z hospicjum.

Uczy wrażliwości, tego że warto pomagać osobom potrzebującym. My dziękujemy za tą solidarność z hospicjum. Dzięki temu my możemy poprawiać jakość życia pacjentów. To jest ostatni etap życia, ale bardzo ważny. Tu chodzi o to żeby to był ważny etap życia... do końca - mówił Krzysztof Zieliński z konińskiego hospicjum

Hospicjum potrzebne jest wsparcie finansowe, ale nie tylko. Wolontariusze chcą organizować występy, mini koncerty by urozmaicić chorym pobyt. Szczegóły można znaleźć na stronie lub bezpośrednio skontaktować się z konińskim hospicjum, przy ulicy Południowej.