policjant

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Policjant z Konina wspiera dzieciaki

2024-06-06 22:28

Policjant z Konina, od blisko dziewięciu lat, wspiera tą młodzież, która tego wsparcia bardzo potrzebuje. Robi wszystko, żeby również oni, mogli spędzić wakacje poza domem.

Na co dzień, pilnuje porządku na konińskich ulicach, ale po godzinach pracy, pomaga młodzieży, która jest w trudnej sytuacji. To dzięki niemu, Ci młodzi ludzie z Konina i okolic, wyjadą na odpoczynek.

Mam przygotowany wyjazd profilaktyczny i wypoczynkowy, jednocześnie. Będzie to w miesiącu sierpniu. Młodzież będzie korzystała ze sprzętu motorowodnego, mamy do dyspozycji ścianę wspinaczkową, strzelnicę oczywiście.

Powiedział nam organizator wyjazdu, Paweł Robak i dodał, że oprócz zaplanowanych atrakcji, dzieciaki będą miały również zajęcia warsztatowe. Jak się okazuje z tych, najchętniej korzystają.

W programie mamy profilaktykę agresji, przemocy czyli rozwiązywanie konfliktów, uczymy młodzież tolerancji na zajęciach, jak uczestniczyć w grupie, rozwijanie umiejętności komunikacji, radzenie sobie ze stresem, uświadamianie sobie czym są używki i jakie płynie z tego zagrożenie.

W tym roku około 35 dzieciaków za darmo spędzi tygodniowe wakacje w Rogoźnie.