konińska

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Po raz drugi powiedzą NIE dla kolei!!!

2023-03-16 21:22

W pierwszy dzień wiosny ponownie zablokują drogę, by głośno zamanifestować swój sprzeciw przeciwko budowy kolei na linii Turek-Konin. Ta inwestycja wiązałaby się m.in.: ogromną wycinką drzew, zniszczeniem parku w Brzeźnie i wysiedleniem wielu ludzi. Ponadto, pociągnięcie trasy do Turku, miałoby w znacznym stopniu przyczynić się do dewastacji środowiska.

Po raz drugi 21 marca od godziny 16.30 zablokują drogę w Brzeźnie. Akcja zostanie poprowadzona na ulicy Konińskiej, po lewej i prawej stronie chodnika łączącego dwa przejścia dla pieszych na wysokości skrzyżowań: ul. Konińska - Parkowa i Konińska - Sienna.

Będziemy nadal protestować, a swoje jak, gdyby niezadowolenie przelewać znów na blokadę dróg krajowych. To będzie droga 92 w miejscowości Brzeźno, właśnie czyli w miejscu przebiegu tej linii kolejowej, która ma wiaduktem przechodzić nad tą drogą.

Powiedział nam organizator akcji Leszek Staszak i dodał, że budowa kolei na linii Turek Konin to ogromna wycinka drzew, zniszczenie parku w Brzeźnie i wysiedlenie wielu ludzi, którzy dopiero co, wybudowali swoje domy. Takiej sytuacji mieszkańcy mówią NIE.

Najważniejszą rzeczą to nie tylko są protesty, ale dla nas najważniejszą rzeczą to jest organizacja spotkań z mieszkańcami, żeby pokazać nie tylko mediom, ale przede wszystkim społeczeństwu, w którym miejscu mają powstać te tereny inwestycyjne, żeby mieszkańcy dowiedzieli się tak naprawdę, w którym miejscu ta kolej ma przechodzić i o których terenach rozmawiamy.

Akcja potrwa do 18.30, a protestujący będą chodzili po przejściach dla pieszych przez 15 minut, z dwu minutową przerwą na rozładowanie gromadzących się aut. Kierowcy i pasażerowie podróżujący drogą relacji Konin-Koło będą musieli w tym dniu uzbroić się w cierpliwość.