Plebiscyt "Medialny Laur 2022" konińskich dziennikarzy rozstrzygnięty!

2022-12-30 11:38

Po raz pierwszy dziennikarze z konińskich redakcji postanowili nagrodzić Tych, z którymi im się na co dzień najlepiej współpracuje. Podczas redakcyjnego głosowania wyłoniono zwycięzców plebiscytu w trzech kategoriach.

Dziennikarze ocenili pracę i współpracę z rzecznikami prasowymi, osobami wyznaczonymi do kontaktu z mediami i instytucje, które wyznaczonych rzeczników nie mają, ale większość pracujących tam osób udziela potrzebnych informacji. Dziennikarze oceniali zaangażowanie, rzetelność, szybkość w przekazywaniu informacji, a także życzliwość i otwartość.

Podczas głosowania w kategorii na najlepszego rzecznika „walka” o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniej chwili pomiędzy Martą Bagrowską rzecznikiem Powiatu Konińskiego a Anetą Wanjas rzecznikiem Prezydenta Konina. Podczas „dogrywki” wyłoniono zwycięzcę plebiscytu…

„Medialny Laur 2022 ” dla Najlepszego Rzecznika Prasowego trafił do Marty Bagrowskiej rzecznik Powiatu Konińskiego

Za profesjonalizm, rzetelność i ekspresowe działanie w przekazywaniu informacji, za uśmiech nawet mimo kiepskiego samopoczucia, życzliwość zawsze i wszędzie, otwartość oraz cierpliwość wobec najdziwniejszych, najbardziej niekonwencjonalnych pytań i pomysłów dziennikarzy

Ogłoszenie werdyktu dziennikarzy do końca było utrzymane w tajemnicy. „Medialny Laur 2022” został wręczony laureatce podczas… sesji Rady Powiatu Konińskiego w obecności zarządu powiatu i wszystkich radnych.

Marta Bagrowska nie kryła zaskoczenia…

W Plebiscycie „Medialny Laur 2022” wzięły udział redakcje: Portal LM, Radio SuperNova, Meloradio, RMF Maxx, Konin FM, TV Wielkopolska, konin.naszemiasto.pl, infokonin.pl.

„Jest to dla mnie ogromna niespodzianka. Mam teraz puls sięgający 200! Uwielbiam was drodzy, jesteście fantastycznymi dziennikarzami, z którymi mi się zawsze dobrze współpracowało. W tym roku kończącym się również.. Dzięki Wam nawet kiedy mam nie najlepszy nastrój i samopoczucie w pracy – wszystko się zmienia na lepsze.” - mówiła.

Najmniej głosów dziennikarzy w tej kategorii otrzymała Ewa Woźniak Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Ale to nie koniec niespodzianek podczas tej sesji… Korzystając z okazji, że kolejna laureatka plebiscytu, która na co dzień pracuje w szpitalu, jest radną powiatu i także była obecna na sesji…

„Medialny Laur 2022” dla Najlepszej Osoby Odpowiedzialnej za Kontakt z Mediami otrzymała Maria Wróbel Naczelna Pielęgniarka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie.

A oto uzasadnienie werdyktu:

Pani Maria Wróbel otrzymuje nagrodę za odbieranie telefonów w dzień i w nocy, otwartość i życzliwość wobec dziennikarzy, nieunikanie trudnych pytań oraz profesjonalne i rzetelne podejście do pracy oraz kontaktów z mediami.

„Powiem tak… staram się zawsze mówić to co się dzieje i mówić prawdę. Bo jak się mówi oględnie i nie wprost , to później są pytania dodatkowe, czasem bardzo trudne. Zawsze staram się mówić o tym co jest, o tym co można byłoby poprawić. Jestem bardzo zaskoczona i spróbuję dorównać waszej wiedzy i profesjonalizmowi” – powiedziała Maria Wróbel.

Konińscy dziennikarze postanowili docenić także instytucję, z którą zdaniem większości współpraca układa się bardzo dobrze. Ponieważ nie ma tam wyznaczonej jednej osoby do udzielania informacji mediom i każda z pracujących tam osób chętnie, rzetelnie i szybko odpowiada na pytania ze strony mediów więc nagrodzono ich wszystkich.

„Medialny Laur 2022” dla Instytucji Przyjaznej Mediom 2022 otrzymało Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Za opiekowanie się zagubionymi w gąszczu imprez dziennikarzami, wskazywanie palcem co i gdzie można nagrać/zmontować, za życzliwość i uśmiech witającą nas w progu „Oskardu” oraz za profesjonalne i rzetelne przekazywanie informacji.

Dziennikarzom i tym razem udało się zaskoczyć … „Medialny Laur 2022” wręczony został ekipie CKiSu bez wcześniejszej zapowiedzi. O czym świadczyły zaskoczone miny laureatów...

„Jesteśmy zszokowani, ale nie ukrywamy, że po prostu lubimy z wami pracować. Lubimy, kiedy do nas przychodzicie, kiedy jesteście na naszych wydarzeniach, kiedy o tym piszecie, informujecie koninian. To jest niezwykłe, że tak dobrze się z wami współpracuje i że lubicie kulturę” – powiedziała Justyna Kałużyńska dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.