akademia Górnika

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Piłkarze Akademii Górnika Konin z sukcesem zakończyli pierwszą rundę

2022-11-25 20:28

Większość drużyn Akademii Górnika Konin, zakończyła ligowe rozgrywki w 2022 roku. Zbliża się zima, ale to nie zatrzyma tych młodych piłkarzy przed trenowaniem swoich umiejętności! Warto podkreślić, jakie sukcesy przyniosła pierwsza runda.

W lidze wojewódzkiej czwarte, a w okręgowej pierwsze miejsce z takim wynikiem zespół starszy młodzika młodszego Akademii Górnika Konin zakończył pierwszą rundę rozgrywek w sezonie.

Widzimy ten progres, widzimy, że idziemy w dobrym kierunku i będziemy w tą stronę szli. Udało nam się wygrać również, tą ligę,  tutaj okręgową, pierwszą ligę okręgową, co nam daje prawo do zgłoszenia drugiego zespołu w lidze wojewódzkiej. Decyzję podejmiemy dopiero na wiosnę, czy w tej lidze wojewódzkiej drugi zespół wystąpi.

Powiedział trener piłkarzy w Akademii Górnika Konin Radosław Skalski i dodał, że teraz przed młodymi czas przerwy od rozgrywek, ale nie przerwy od treningów. Do świąt Bożego Narodzenia będą kopali piłkę na murawie i ćwiczyli swoją formę.

Bardzo dobrze zakończyliśmy ten letni sezon. Pierwszą rundę mieliśmy jedną wygraną i sześć porażek, ale w drugiej rundzie mieliśmy jedną porażkę i resztę wygranych.

Jestem bardzo zadowolony. Poprawiliśmy bardzo skuteczność, no i idzie nam coraz lepiej. Wgrywamy teraz, każdy mecz nawet z najtrudniejszymi rywalami.

Powiedzieli piłkarze Akademii Górnika Konin. Druga runda rozgrywek tego sezonu piłkarskiego ruszy na wiosnę.