nowe elementy w parku Chopina

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Park Chopina w Koninie coraz bardziej atrakcyjny

2022-10-18 9:50

Ulubione miejsce mieszkańców Konina, ale także tych, którzy odwiedzają miasto turystycznie, zyskało kolejne nowe elementy. Oficjalnie dobiegł końca projekt pn. „Zielona edukacja na terenie Parku Chopina w Koninie”. W jego ramach rozbudowano ścieżkę edukacyjną oraz utworzono mały ośrodek dedykowany potrzebom prowadzenia edukacji ekologicznej.

Ośrodek edukacji ekologicznej i asfaltowa ścieżka edukacyjna z ławkami przy których zamontowane są tablice mówiące o perełkach konińskiego parku to najnowsze zmiany jakie zostały wprowadzone w Parku Chopina.

To co się udało zrobić no to tę piękną salę edukacyjną wraz z tablicami edukacyjnymi, wraz z węzłem sanitarnym dla osób z niepełnosprawnościami. Mamy też tutaj duży zakres prac remontowych, który został zrobiony, bym powiedział, przy okazji. Został naprawiony dach, zostały wylane posadzki, wzmocnione ściany.

Powiedział prezes PGKiM w Koninie Michał Zawadzki i dodał, że z pomieszczenia edukacyjnego będą mogli korzystać mieszkańcy miasta indywidualnie, ale również zorganizowane grupy, które wcześniej zgłoszą chęć skorzystania. Otoczenie miejskiego parku się zmienia zgodnie z założeniem, że Konin zielonym miastem jest.

Ten element ekologiczny i edukacyjny jest bardzo ważny, ponieważ musimy kształtować i wychowywać nowe pokolenie, które wchodzi w tej chwili w dorosłe życie, pokazywać te ścieżki, którymi powinni iść. Dbałość o przyrodę i ekologię jest to wielkie zadanie do wykonania.

Powiedział prezydent Konina Piotr Korytkowski. Inwestycja w 190-letnim parku kosztowała 640 tysięcy złotych, udało się ją po części sfinansować z pieniędzy unijnych, ale dołożyło również miasto oraz spółka PGKiM.