parada

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Parada kundelków i nie tylko już wkrótce w Koninie

2023-05-16 21:05

22 Maja obchodzony jest Dzień Praw Zwierząt. Prawa zwierząt opierają się na twierdzeniu, że zwierzęta są istotami czującymi, zdolnymi docenić wartość swojego życia i z tego względu należą im się prawa, które chronią ich autonomię. A dzień wcześniej w Koninie, szykuje się impreza dla zwierzaków.

Parada kundelków i nie tylko, to wydarzenie na, które konińscy miłośnicy zwierząt czekają z niecierpliwością. W tym roku, zbiórka zaplanowana jest na 21 maja o godzinie 16 na parkingu przy ulicy Sosnowej, przy Przedszkolu numer 11.

Przejdziemy sobie taką trasę dookoła jeziorka. Każdy piesek dostanie dyplom uczestnictwa na końcu. Każdy piesek dostanie chusteczkę, taką ozdobną, bo co roku staramy się jakiś taki kolorowy atrybut dawać psiakom, żeby były one takie odświętne, żeby były takie wyróżnione. Jak zwykle będą chorągiewki, będą transparenty.

Powiedziała nam dyrektorka konińskiego MDK Lucyna Lenard-Woźniak i dodała, że to jedyna taka impreza w mieście, która pokazuje jak bardzo zwierzęta są ważne w naszym życiu. Finał parady odbędzie się przy hali MOSiR.

W czasie finału jak zwykle śpiewają dzieciaczki z MDK-u, śpiewają piosenki wyrażające nasze uwielbienie dla czworonogów. No i tam jest otwarty mikrofon, zawsze wiem, że chętnie opiekunowie swoich ukochanych czworonogów zabierają głos i mówią o tym, jaki to wspaniały jest ten, ich piesek, jaki mądry.

Na wydarzenie zaproszeni są również Ci, którzy nie mają swojego pupila, a myślą o zaadoptowaniu czworonożnego przyjaciela. W paradzie wezmą udział psy z konińskiego schroniska, które szukają swojego pana.

Listen on Spreaker.