Parkomat

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Opłaty za parkowanie w Koninie poszły w górę

2023-01-13 21:58

W wielu miastach już od stycznia są wyższe opłaty za wiele rzeczy. W Koninie podwyżki dosięgły kierowców, którzy będą chcieli skorzystać z miejskich miejsc do parkowania.

Z nowym rokiem wzrosły opłaty za parkowanie w konińskiej przestrzeni płatnego parkowania. Zmiany stawek zostały zatwierdzone w minionym roku, ale obowiązują od 2 stycznia.

Za pierwszą godzinę kierowcy płacą teraz trzy złote, za drugą trzy złote sześćdziesiąt groszy, za trzecią cztery złote dwadzieścia groszy i trzy złote za czwartą i każdą kolejną godzinę. Warto dodać, że minimalna opłata za parkowanie to pięćdziesiąt groszy. Więc jeżeli ktoś wie, że potrzebuje zostawić samochód na dziesięć minut, nie musi płacić trzech złotych za całą godzinę.

Powiedziała nam rzeczniczka konińskiego urzędu miasta Aneta Wanjas i dodała, że nadal można skorzystać z miesięcznego abonamentu, który kosztuje 150 zł, ale z Konińską Kartą Mieszkańca – 75 zł. Ze specjalnego abonamentu mogą korzystać osoby, które mieszkają w strefie płatnego parkowania. To jednak nie wszystkie zmiany.

Pojawiły się również nowe funkcje w niektórych parkomatach. Przy zakupie biletu należy wpisać numer rejestracyjny auta.