elektrośmieci

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Oddaj elektrośmieci i wesprzyj OSP Krzymów

2023-04-03 17:49

Oddając elektrośmieci, każdy ma okazję jednocześnie pozbyć się zalegających przedmiotów, zadbać o środowisko oraz realnie wesprzeć działalność mundurowych z Krzymowa.

Strażacy z jednostki w Krzymowie zbierają elektrośmieci i złom. Zużyty sprzęt można przywozić bezpośrednio do strażnicy, ale jeśli jest to coś większego mundurowi oferują swoją pomoc.

W każdej piwnicy, gdzieś na każdym strychu, jakieś te rzeczy niepotrzebne, to się chowa, bo to się może przyda, bo może się gdzieś naprawi. Tak naprawdę ląduje, gdzieś na złomowisku, a my możemy to odebrać i zrobić porządek u państwa. Prosimy o telefon. Umawiamy się, przyjeżdżamy i zabieramy. Mamy już kilka lodówek, kilka telewizorów i pralek. No to się rozkręca.

Powiedział nam prezes OSP w Krzymowie Julian Tomicki i dodał, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie składowany w Krzymowie na placu obok budynku „wikariatki”. A później zostanie sprzedany. Zebrane pieniądze trafią do budżetu jednostki po to, by zrealizować marzenia druhów.

Jednym z największych marzeń w tym roku jest zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Oczywiście no nie marzymy o tym, że nam się z tego złomu uzbiera, taka pokaźna suma, ale myślę, że na doposażenie tego samochodu, na pewno coś dokupimy z zebranych środków.

Szczegółowe informacje znajdziecie na plakatach rozwieszonych na terenie gminy Krzymów, ale również w internecie.