szpital w Kole

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Od czerwca poradnia alergologiczna w kolskim szpitalu

2023-05-31 22:14

W kolskim szpitalu była potrzeba organizacji takiej właśnie poradni, tym bardziej, że osób z różnego rodzaju alergiami wciąż przybywa. Badania alergologiczne zlecone przez specjalistę będzie można wykonać w szpitalnym laboratorium.

Od czerwca pacjenci potrzebujący pomocy lekarza alergologa, będą mogli skorzystać ze wsparcia w kolskim szpitalu. Rusza długo wyczekiwana poradnia alergologiczna. Dotychczas w powiecie kolskim, nie było takiego specjalisty dostępnego w ramach NFZ-u.

Już jest wstępna lista pacjentów, którzy zostaną przyjęci, zaraz tego drugiego czerwca i dalej to będzie kontynuowane. To jest ogromny plus, ponieważ nie było takiego lekarza w naszym powiecie. Wyjeżdżali pacjenci poza powiat kolski, szukając, bez kozery, innych lekarzy. Teraz my jako szpital, mamy taką przychodnię, z czego się ogromnie cieszę.

Powiedział nam dyrektor kolskiego szpitala Grzegorz Gibaszek i dodał, że osób z różnego rodzaju alergiami wciąż przybywa, a na wizytę u specjalisty, długo trzeba czekać. Dlatego uruchomienie tej poradni było oczywistym krokiem.

Będą przyjmowane i dzieci, bo to jest bardzo istotna rzecz, i osoby dorosłe. Pacjent, który dojedzie zostanie zapisany na listę oczekujących i pacjent, który zadzwoni, również zostanie tak obsłużony. Są poradnie specjalistyczne, jest rejestracja w tych poradniach specjalistycznych i panie zapisują do tego systemu oczekujących osób.

Poradnia będzie czynna w wyznaczone dni w tygodniu. Szczegółowe informacje znajdziecie w internecie.