starosta kolski

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Obwodnica Koła już wkrótce ruszy budowa

2022-10-18 21:26

Obwodnica Koła to już nie jest marzenie, a rzeczywistość. Powiat kolski dzięki otrzymanemu wsparciu z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych – edycja piąta – Rozwój stref przemysłowych, może ruszyć z budową.

220,5 mln zł na budowę północnej obwodnicy Koła otrzymał powiat kolski. To historyczne środki jakie przeznaczył Rząd na dofinansowanie inwestycji w powiecie.

To była największa nasza inwestycja o którą walczyliśmy, na której nam zależało w tej kadencji. W wielkopolsce takiej inwestycji z Polskiego Ładu nie było. Jesteśmy w tej chwili liderem, jeżeli chodzi o środki, które pozyskaliśmy na inwestycje w całej wielkopolsce.

Powiedział Starosta Kolski Robert Kropidłowski i dodał, że projekt obwodnicy jest już gotowy. Teraz przygotowywane są wszystkie zezwolenia. Po ich zdobyciu zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę siedmio kilometrowej inwestycji.

Obwodnica będzie przebiegała od miejscowości Chojny, chcemy ją rozpocząć rondem turbinowym. Dalej będzie przebiegała do drogi wojewódzkiej, w kierunku na Włocławek i dalej już poprzez miejscowość Ruchenna włączymy się do drogi powiatowej, droga na Sompolno.

Wstępnie mówi się, że budowa obwodnicy może potrwać półtora roku.