O Koninie opowiadają tańcem

2024-01-03 15:06

Młodzi, utalentowani tancerze postanowili przybliżyć nieco mieszkańcom Konina historię miasta, w którym żyją na co dzień... w niecodzienny sposób... tańcząc. Ich spektakle cieszą się ogromnym powodzeniem, a już wkrótce zaskoczą nas kolejnymi projektami

Historia Konina inspiruje młodych tancerzy. Koniński Teatr Tańca przygotowuje widowiska taneczne, w których przedstawia najciekawsze wydarzenia, które kiedyś działy się w tym mieście. Jednym z najbardziej znanych jest spektakl pod tytułem "Sztetl"

Spektakl ten powstał na podstawie książki Theo Richmonda "Uporczywe Echo". Każdokrotne granie czy w Koninie czy na przykład w Krakowie mieliśmy okazję się prezentować z tym spektaklem, spotykaliśmy się z tak poruszającym odbiorem, że naprawdę łzy cisnęły się i artystom - wykonawcom i odbiorcom do oczu. Chcieliśmy przekazać jak my, nasze pokolenie co wie na temat historii społeczności żydowskiej, co czuje, jak się odnosi  do tego, że to była bardzo ważna społeczność w tym mieście - powiedziała Katarzyna Łapaj-Strzykowska z Konińskiego Teatru Tańca

Inny spektakl taneczny o Koninie to "Dowód bardzo osobisty" w choreografii Katarzyny Łapaj-Strzykowskiej, w którym także mieszkańcy mogli wypowiedzieć się co myślą o swoim mieście.

Jeśli jesteście ciekawi jakie kolejne projekty z Koninem w roli głównej szykuje dla nas Koniński Teatr Tańca to zajrzyjcie na ich stronę lub sprawdźcie na profilu społecznościowym.