szpital

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Nowy sprzęt na oddziale ginekologiczno-położniczym kolskiego szpitala

2024-01-05 14:38

W kolskim szpitalu ciągłe zmiany. Pacjenci powiatu kolskiego dzięki tym zmianom, nie będą musieli szukać wsparcia w odległych miastach. A nowy sprzęt sprawi, że diagnozy i leczenie dolegliwości będzie łatwiejsze.

Ponad 350 tysięcy złotych, kosztował nowoczesny sprzęt, który trafił na oddział ginekologiczno-położniczy kolskiego szpitala. Starania o jego zakup, trwały blisko rok. Ostatecznie urządzenie zostało sprowadzone z zagranicy.

Sprzęt już jest wykorzystywany. Jest to sprzęt do specjalistycznych zabiegów endoskopowych. Sprzęt jest tą wartością dodaną. Mam świetny zespół ginekologów, którzy potrafią tym sprzętem się posługiwać, operować.

Powiedział nam dyrektor kolskiego szpitala, Grzegorz Gibaszek i dodał,że ten sprzęt sprawi również, że pacjentki będą spokojniejsze o swoje zdrowie. A liczba operacji wzrośnie.

W zeszłym roku wykonaliśmy 1190 zabiegów, z czego ponad 600 dużych operacji. Posiadając tak specjalistyczny sprzęt endoskopowy, będziemy mogli wykonywać, tych operacji więcej i zakres, tych operacji, też będzie zdecydowanie większy. Praca będzie jeszcze bardziej efektywna.

Powiedział nam szef kolskiego oddziału ginekologiczno-położniczego, Janusz Karaszewski i dodał, że od teraz zabiegi ginekologiczne, przeprowadzane są na poziomie kliniki. Wachlarz dostępnej pomocy medycznej w kolskim szpitalu jest coraz szerszy.