Park im. F. Chopina w Koninie

i

Autor: Arleta Janiak

Nowa salka edukacyjna w konińskim Parku im. F. Chopina

2022-09-29 19:34

Coraz więcej atrakcji pojawia się w parku na konińskiej starówce. W ubiegłym roku odnowiona została aleja spacerowa, a teraz powstaje salka edukacyjna.

Praktyka na terenie parku, teoria w wyremontowanej tuz obok salce edukacyjnej. W parku im. F. Chopina powstało nowe miejsce do nauki o przyrodzie i zwierzętach.

Duża edukacyjna sala, toaleta, no i zaplecze edukacyjne. Jest to porządny, poważny remont ze wzmocnieniem dachu, ścian, wymienione okna, nowa instalacja.

powiedział nam Dariusz Urbański z PGKiM w Koninie. Salka musiała przyjść gruntowny remont, ponieważ pomieszczenie przez długi czas stało puste. Teraz skorzystają z niej przede wszystkim dzieci i młodzież.

Będą mogły spotykać się grupy, młodzieży, dzieci i przedszkolaków. Będzie można tutaj zrobić lekcje biologii. Praktyczne zajęcia w parku, a teoretyczne tutaj. Będzie zamontowany duży telewizor, nagłośnienie, krzesła, stoły. No tu będzie można zrobić ciekawe zajęcia.

Salka edukacyjna to drugi po ścieżce edukacyjnej projekt, który powstał w ramach programu Zielona Edukacja w Parku im. F. Chopina.