rower

i

Autor: Pixabay

Nie-oficjalne zakończenie sezonu! Ruszyła rywalizacja rowerzystów

2021-10-18 13:38

Nie-oficjalne zakończenie sezonu to rywalizacja rowerzystów z całej Polski. Mieszkańcy Konina mogą konkurować z innymi, korzystając z darmowej aplikacji Aktywne miasta. Na najwytrwalszych rowerzystów czekają nagrody!

Pogoda za oknem już nie rozpieszcza, jednak śmiałków do poruszania się rowerem po mieście wciąż nie brakuje. To właśnie dla nich jest rywalizacja Nie-oficjalne zakończenie sezonu. To kolejna inicjatywa bydgoskiej organizacji Aktywne miasta, która w czerwcu przygotowała rywalizację Puchar o Rowerową Stolicę Polski.

Teraz ponownie kręcąc kilometry, można starać się o nagrodę.

Daria jako Dua Lipa w ESKA Live! IDGAF w nowej wersji

Nie-oficjalne zakończenie sezonu

Zabawa wystartowała 18 października i potrwa do końca miesiąca. Żeby wziąć w niej udział, wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne miasta. Tam znajdziecie zakładkę Rywalizacje, wystarczy ją uruchomić i... wsiąść na rower. Wyruszając w trasę, należy włączyć aktywność jazda na rowerze lub kolarstwo.

Do wygrania są koszulki rowerowe. Nagrodzeni zostaną pierwsi trzej rowerzyści i rowerzystki ze wszystkich kategorii wiekowych: 0-17, 18-24, 25-34, 35-44, 45-54, 55-64, 65+.

Swoje postępy i pozycję w rankingu można monitorować na bieżąco w panelu "Rywalizacje" w aplikacji.

Konin ma spore szanse w zabawie, bo jak mówi Bartłomiej Kózka z Rowerowego Konina - u nas jeździ się cały rok.

- Na konińskich drogach rowerowych wciąż widzimy wiele osób, które jeżdżą na dwóch kółkach. Zachęcamy do korzystania z tej ekologicznej metody poruszania się. I przypominamy, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania.

Weźmiecie udział w zabawie?

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...