Komin dym

i

Autor: Justyna Świderska Zaczął się kolejny sezon grzewczy. Czy smog znowu da się we znaki?

Ruszył sezon grzewczy. W Koninie były już pierwsze pożary sadzy

2021-10-13 13:32

Chociaż sezon grzewczy dopiero ruszył, Straż Pożarna w Koninie już ma pierwsze jesienne interwencje. Kilka razy doszło do pożaru sadzy w kominie. Przegląd instalacji grzewczej to podstawa o tej porze roku.

Chociaż sezon grzewczy dopiero ruszył, Straż Pożarna w Koninie już miała pierwsze jesienne interwencje. Cztery razy doszło do pożaru sadzy w kominie. Przegląd instalacji grzewczej to podstawa o tej porze roku.​ W przeciwnym razie narażamy się również na zaczadzenie.

Tlenek węgla wydziela się, gdy w procesie spalania jest za mało tlenu. Jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ nie można go zobaczyć, ani wyczuć. Pierwsze objawy zatrucia tlenkiem węgla są niepozorne - bóle i zawroty głowy, szybsze bicie serca. Z czasem może dojść nawet do omdlenia, które może skończyć się śmiercią.

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3

Uchronić nas może czujka czadu. To urządzenie, które kosztuje około 100 złotych. Kiedy wykryje tlenek węgla w powietrzu, uruchomi alarm. Trzeba też pamiętać o kontrolach systemu grzewczego. Wizyta kominiarza, przegląd wentylacji to podstawa przed sezonem grzewczym. Nawet jeśli mamy instalację gazową.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...