cmentarz

i

Autor: Arleta Janiak

Na nowy cmentarz w Koninie trzeba jeszcze poczekać

2022-09-29 19:23

W Koninie o dłuższego czasu mówi się o konieczności powstania kolejnego cmentarza. Znana jest już jego lokalizacja W tym roku mieliśmy poznać konkretny projekt. Jednak tak się nie stało.

Na nowy cmentarz w Koninie trzeba będzie dłużej poczekać. Miasto musiało zrezygnować z dotychczasowego wykonawcy, który projektował cmentarz.

Powodem było to, że wykonawca realizował tutaj przedmiot umowy niezgodnie z harmonogramem, niezgodnie z zapisami umowy i wskazaniami miasta. Musimy rozpisać kolejne postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy.

powiedział nam Rafał Oblizajek z konińskiego magistratu. Przypomnijmy nowy cmentarz w Koninie ma powstać przy ulicy Marantowskiej.

To jest obszar około 20 hektarów. Teren bardzo dobrze położony. Te funkcje cmentarne wydaje się, że będzie spełniać bardzo dobrze. Tam jest dużo zieleni, dużo drzew. Jest też w miarę dobry dojazd od ulicy Gajowej.

Przetarg na nowego wykonawcę zostanie ogłoszony już w październiku, tak, żeby na początku przyszłego roku powstał gotowy projekt nowego cmentarza.