Błonia

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Na konińskich Błoniach zmiany

2023-06-14 23:05

Na działce, którą miasto wymieniło za synagogę, ruszyła budowa galerii handlowej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nie może być większa niż 2 tysiące metrów kwadratowych. Powoli już widać, że budowa ruszyła.

Na konińskich Błoniach ruszyły prace budowlane związane z powstaniem tam parku handlowego. Teren został ogrodzony i z dnia na dzień widać, że mieszkańcy Konina już niedługo zrobią zakupy w nowym miejscu.

Jest o tyle fajnie zaprojektowany, że będzie się wpisywał w tą architekturę Starówki. Sam projekt był pod ścisłą kontrolą konserwatora zabytków, także architekci mieli dość mocno przykręconą śrubę, ale to z kolei spowoduje, że będziemy zadowoleni wizualnie z tego obiektu.

Powiedział nam zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów i dodał, że obiekt ma mieć powierzchnię 5,2 tys. metrów kwadratowych, czyli kilkukrotnie mniejszą, niż galerie handlowe w Koninie i Starym Mieście. Łącznie ma w nim znaleźć się osiem lokali oraz market spożywczy.A co na to mieszkańcy miasta...

Wydaje mi się, że to dobrze, bo tutaj ta starsza część Konina, no taka też i trochę zaniedbana. Na tym placu było wysypisko śmieci, no w tej chwili jest puste pole. To szansa na ożywienie tej części Konina.

Jestem rodowitą Koninianką, wreszcie w Koninie dzieje się coś nowego. Zagospodarowali wysypisko śmieci.

Dzięki takiej inwestycji pojawią się dodatkowe miejsca pracy w mieście. Prawdopodobnie pod koniec tego roku, park handlowy zostanie otwarty.