Miliony dla miast i gmin w Wielkopolsce Wschodniej na drogi i nie tylko

2022-07-05 9:00

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński i minister Zbigniew Hoffmann przywieźli do Wielkopolski Wschodniej sporą garść symbolicznych czeków i umów na remonty i budowy dróg, a także inne inwestycje. Najpierw odwiedzili Koło, później Konin, a na końcu Słupcę.

Konin otrzymał rządowe pieniądze na budowę tunelu pod torami przy ul. Okólnej, a także na przebudowę ul. Jana Pawła II. Symboliczne czeki na remonty dróg i modernizację budynków, minister Zbigniew Hoffman i wojewoda Michał Zieliński wręczyli także dla powiatu konińskiego, Powidza, Malanowa, Tuliszkowa i Lądku

Mamy drogę między Jaroszynem, a Dziedzicami, drogę przez Wolę Koszucką i ulicę Polną w Lądku. No chcielibyśmy, żeby jak najszybciej zostały zrobione. Liczymy tylko na to, że po przetargu te kwoty, które otrzymaliśmy zbytnio nam nie wzrosną.

powiedział nam Artur Miętkiewicz wójt gminy Lądek.Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński podsumował ile do tej pory pieniędzy z rządowych programów trafiło na drogi do powiatu konińskiego.

Od początku trwania programu drogowego rządowe dofinansowanie dla dróg lokalnych, dla samorządów powiatu konińskiego to ponad 111 milionów złotych. Dzisiaj podpiszemy umowę o wartości 15 milionów złotych. Bardzo się cieszę, że już będziecie mogli podjąć te inwestycje.

W powiecie konińskim dzięki dotacji ruszą też prace termomodernizacyjne: w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie oraz Zespole Szkół w Sompolnie.​