turniej skrzatów

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Mikołajkowy Turniej Skrzatów - już w sobotę w Koninie

2022-12-01 20:56

Dzieci, piłka, zabawa i dużo zabawy, to wszystko już w najbliższą sobotę na Hali Rondo w Koninie. Będzie i sportowo i rozrywkowo, ale również i charytatywnie, gdyż organizatorzy postanowili przy okazji tego wydarzenia, wesprzeć konińskie hospicjum.

60 najmłodszych piłkarzy weźmie udział w Mikołajkowym Turnieju Skrzatów zorganizowanym przez konińską Akademię Górnika Konin. To starcie będzie trochę inne niż zazwyczaj, gdyż nie będzie, ani wygranych, ani przegranych.

Zgodnie z tym jak należy kształtować dzieci, nie będzie tam wyników, nie będzie sędziów, będzie po prostu gra, radość z gry, strzelanie goli, spełnianie marzeń. Dużo pasji, radości, uśmiechu, bez niepotrzebnej presji, parcia na wynik dla tych dzieci. Mają się dobrze bawić, spędzać miło czas.

Powiedział organizator imprezy Dezyderiusz Makowski i dodał, że na mikołajkowym turnieju będzie oczywiście Mikołaj z workiem słodyczy, będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale również i dla rodziców. Warto dodać, że podczas spotkania będzie można wesprzeć potrzebujących.

Trzeciego grudnia o godzinie dziewiątej, Hala Rondo, mamy międzyregionalny turniej. Przede wszystkim będzie dobra zabawa, dużo radości, ale też szczytny cel, ponieważ gramy dla hospicjum imienia Jana Pawła II w Koninie. Także będzie o pomocy, o spełnianiu dziecięcych marzeń i pasji.

Będzie również i ochronie środowiska i o lesie, gdyż w wydarzeniu swój udział zapowiedziały Lasy Państwowe.