mażoretki

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Mażoretki ze Starego Miasta - Mistrzem Polski

2024-06-12 8:35

Zespół Mażoretki Sigma obecnie działa przy Bibliotece Publicznej Gminy Stare Miasto, funkcjonuje od 2009 roku i ściśle współpracuje z Orkiestrą Staromiejską. Cechuje go wyjątkowość, oryginalność, niepowtarzalność co do stylów układów. Teraz zgarnęły najwyższe z trofeów.

Piękne, młode dziewczęta z gminy Stare Miasto, wymachujące w rytm muzyki pałeczką marszową, zdobyły tytuł Mistrza Polski Mażoretek. Debiutując na tego typu imprezie, pokonały konkurencję, zdobywając najwyższe podium.

Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Naprawdę miałyśmy mocne treningi, co pokazał ten wynik.

Wygraliśmy te Mistrzostwa i się bardzo cieszyłam, aż poleciały mi łzy. To było bardzo wspaniałe przeżycie i bym chciała, jeszcze raz to przeżyć.

Powiedziały nam Patrycja Ligocka i Liwia Konieczka, mażoretki zespołu Sigma i dodały, że już teraz myślą o kolejnych zawodach i planują kolejne zwycięstwa. Ale jak się okazuje ta dyscyplina sportu wymaga dużego zaangażowania.

My się przygotowałyśmy do tych Mistrzostw rok. Myślę, że jak ktoś ma chęci, to nie ma problemu się tego nauczyć, po prostu trzeba mieć, ten rekwizyt w ręku cały czas. Muzykę, wszystko, same sobie dobieramy, co chcemy. Co nam wpadnie w ucho, możemy do wszystkiego zatańczyć, po klasykę, do disco polo, nawet.

Powiedziała nam Dagmara Biniek, trenerka mażoretek ze Starego Miasta i dodała, że zespół cały czas czeka na nowe tancerki, które chciałyby prezentować swoje popisy żonglerskie. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziecie w internecie.