Psy ze schroniska potrzebują obroży

i

Autor: pixabay.com

Małe obroże potrzebne dla psiaków w schronisku

2023-03-16 22:03

Psy przebywające w schronisku bardzo chcą wychodzić na spacery. Jednak brak odpowiednich obroży to jak się okazuje pewien problem dla tych, którzy psiaki chcieliby wziąć na przechadzkę.

Wolontariusze potrzebują obroży dla psów ze schroniska, z którymi wychodzą na spacery. Najbardziej potrzeba takich średniej wielkości

Nie musi to być nowa obroża, może być używana, byleby była sprawna. Może być taka tradycyjna, skórzana z dziurkami, może być regulowana, ale przede wszystkim na małe i średniej wielkości psy. Takie typu jamnik, cocer spaniel, beagle - powiedziała Aleksandra Wanat, wolontariuszka z konińskiego schroniska.

Zresztą potrzeb dla zwierzaków jest znacznie więcej...

Na pewno przydadzą się poza karmą smaczki wszelkiego rodzaju dla psów, chociażby żwacze, trenerki, szprotki wędzone. Kwestia karmy przede wszystkim, ale też żwirek dla kotów jest bardzo potrzebny, podkłady higieniczne, wszelkie kocyki - to jak najbardziej się przyda - dodaje Aleksandra Wanat

Każdy kto chciałby pomóc lub wyjść z psiakiem na spacer może kontaktować się ze schroniskiem przy ul. Gajowej 7a w Koninie pod nr tel. 63 243 80 38 lub mailowo: schroniskokonin@toz.pl (godziny otwarcia: pon-wt: 10:00 - 18:00 / środa: zamknięte / czw-pt: 10:00 - 18:00 / sob: 10:00 - 16:00 / niedziela i święta: zamknięte)