M-LAB ma swój azyl

i

Autor: Emilia Czerniejewska

M-LAB ma swój azyl

2022-07-14 22:18

Od dzisiaj młodzi, aktywni z Konina będą mieli gdzie bezpiecznie i spokojnie spotkać się, porozmawiać, powymieniać się swoimi pomysłami i wizjami dotyczącymi budowania przyszłości w mieście. Swoje miejsce stowarzyszenie M-LAB zbudowało w samym centrum Konina.

Stowarzyszenie M-LAB zostało stworzone przez młodych ludzi z Konina i z myślą o nich, po to, aby ich głos był słyszalny w mieście,a potrzeby realizowane. Od teraz M-LAB ma już swój azyl, który mieści się w Koninie przy ulicy Dworcowej 1.

Główna sala, w której jest stolik oraz monitor, dalej mamy kuchnię, w której gotujemy różne przysmaki, staramy się, aby były one ekologiczne. Jest to naprawdę przytulne miejsce i jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że możemy go używać. Myślę, że będzie się nadawało do każdego rodzaju wydarzeń.

Powiedziała Blanka Hardek, jedna z osób działających w M-LAB-ie i dodała, że to miejsce pokazuje, że młodzieży zależy, że chce mieć przestrzeń do wypowiadania się i do tworzenia.

Ja już widzę, że te młode głowy kipią pomysłami w jaki sposób tutaj prowadzić swoją działalność twórczą, artystyczną, ale i też realizować się w zakresie pomysłów takich, które rodzą się jeżeli chodzi o kwestie związane z współpracą młodzieży i miasta.

Powiedział Prezydent Konina Piotr Korytkowski i dodał, że siedziba została uruchomiona przez Stowarzyszenie M-LAB w partnerstwie z Miastem Konin. Miasto udostępniło lokal, a przeprowadzenie remontu i zakup wyposażenia było możliwe dzięki pozyskanym funduszom w wysokości 500 tysięcy złotych na działania Młodych Ambasadorów Klimatu.​