ulica Kwiatowa

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Lada dzień ruszy remont ulicy Kwiatowej w Brzeźnie

2022-11-16 19:22

Na ten moment ulica Kwiatowa w Brzeźnie czekała długo. Nawierzchnia w tym miejscu pozostawia wiele do życzenia. Natomiast najistotniejsze jest, że jeszcze w tym roku, dzieci przechodzące z jednej strony ulicy, na drugą, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa, będą w końcu bezpieczne.

Będzie wykonana nowa nakładka, będzie zrobione odwodnienie, w tym miejscu, w którym będzie bezpieczne przejście dla dzieci. Jednocześnie będzie odnowione oznakowanie pionowe i poziome. Myślę, że ten obraz ulicy Kwiatowej znacznie się poprawi.

Powiedziała wójt gminy Krzymów Danuta Mazur i dodała, że na ten moment, nie zostaną wyznaczone miejsca parkingowe przy Szkole Podstawowej, ponieważ zmienił się właściciel posesji. Rozmowy zostaną wznowione po uprawomocnieniu aktu notarialnego. Natomiast na pewno powstanie obiecane przejście przy szkole.

W tym samym czasie zlokalizujemy to bezpieczne przejście dla dzieci, no i dla dorosłych oczywiście. Oznaczymy je i opatrzymy monitoringiem. Będzie tam sygnalizacja, również, taka świetlna, pulsująca, która sprawi, że to miejsce będzie widoczne.

Koszt naprawy 380 metrowej drogi, to 421 tysięcy złotych.