Laboratorium ekologiczne dla uczniów powstało w MPEC Konin

2022-11-02 8:21

Ucząc o ekologii, szkoły mogą skorzystać z ekoprzestrzeni, które specjalnie w tym celu przygotował Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie. Laboratorium wyposażone jest w wiele ciekawych urządzeń z zakresu OZE, a wiemy że będzie ich jeszcze więcej.

W konińskim MPECu dzieci będą się uczyć o ekologii w specjalnie przygotowanym dla nich laboratorium. To kolejny projekt, dzięki któremu spółka nie tylko zarządza ciepłem w mieście, ale i uczy najmłodszych jak chronić środowisko

Zapraszamy uczniów całej Wielkopolski Wschodniej, nie tylko Konina, ale też powiaty ościenne na tego typu zajęcia. Na pewno będą fascynujące dla młodzieży. Będą modele pojazdów zasilanych wodorem, ogniwami paliwowymi czy, co ciekawe słoną wodą.

powiedział mi dyrektor Jacek Slanina z konińskiego MPECu. Największą uwagę dzieci przyciągnęły urządzenia, które działają w oparciu o Odnawialne Źródła Energii. Wszystko się kręciło, zapalało i dostarczało mnóstwo zabawy. Uczniowie świetnie się bawi, ale zapamiętali też sporo na temat ekologii...

W projekcie weźmie udział ponad tysiąc uczniów z Konina i okolic, chętne szkoły mogą jeszcze się zgłaszać do MPEC Konin.

Słyszałem wiele razy o smogu i jest on szkodliwy dla mieszkańców, tak samo jak i dla nowonarodzonych dzieci. Dowiedziałam się, że także wiatr wytwarza energię. Nie tylko słońce i woda. Możemy się wiele rzeczy dowiedzieć o energii.