wójt Krzymowa

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Krzymowski budynek po byłym komisariacie policji zmieni się w bibliotekę

2023-02-27 12:56

O sposobach wykorzystania budynku po komisariacie policji, mówiono już od 2018 roku. Pomysły na jego przeznaczenie były różne. Debatowali nad tym radni poprzedniej kadencji. Teraz klamka zapadła i już niedługo budynek ponownie będzie użytkowany.

Budynek po byłym komisariacie policji w Krzymowie zostanie wyremontowany, po to by przenieść do niego gminną bibliotekę. Siedemnaście firm złożyło oferty w ogłoszonym przetargu. Na początku marca zostanie podpisana umowa na wykonanie prac.

Już przyglądamy się możliwością, na dofinansowanie, na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Wiemy, że czeka nas tam wybudowanie windy, bo to jest konieczne. Nie wiemy jeszcze czy ona będzie wewnątrz czy na zewnątrz. Chcemy, żeby ten budynek był dobrze wykorzystany

Powiedziała nam wójt gminy Krzymów Danuta Mazur i dodała, że wykonawca będzie miał pół roku na przygotowanie dokumentacji. W budynku ma być zamontowana pompa ciepła i panele fotowoltaiczne.

Myślę, że taka biblioteka gminna, powinna być większa, w dobrym wydaniu, razem z salą konferencyjną. Też już będzie na miarę XXI wieku i będzie, to spełniało oczekiwania mieszkańców. Bardzo bym chciała, żeby to również była biblioteka dla dzieci.

Warto dodać, że teraz krzymowska biblioteka zajmuje niewielkie pomieszczenie przy szkole podstawowej.