Nowoczesne boisko w Królikowie

i

Autor: Arleta Janiak

Królików liczy niespełna 600 mieszkańców, ale ma jedno z najnowocześniejszych boisk w powiecie

2022-10-20 10:46

Wcześniejsze boisko przy szkole w Królikowie swoim wyglądem nie zachęcało młodzieży do gier sportowych. Teraz, gdy mają nowy obiekt pojawiły się chęci i konkretne plany treningowe

W Królikowie od niedawna mieszkańcy mogą cieszyć się z nowoczesnego wielofunkcyjnego boiska. Jak to się stało, że w liczącej około sześciuset mieszkańców miejscowości powstał obiekt sportowy dodajmy wart około miliona złotych?

Gminy wiejskie, tak jak gmina Grodziec mogły skorzystać z programów wcześniej dedykowanych przede wszystkim gminom dużym, gminom miejskim. Dzięki temu także na terenach wiejskich powstały tak wspaniałe kompleksy  jak chociażby boisko wielofunkcyjne w Królikowie.

powiedział nam wójt gminy Grodziec Mariusz Woźniak. Tak naprawdę boisko może służyć nie tylko mieszkańcom Królikowa, ale całej gminy. Z powodzeniem mogą się tam odbywać zawody sportowe.

Na tym boisku wytyczonych zostało wiele linii pod kilka różnych boisk. Możemy grać w kometkę również. I myślę, że my to wykorzystamy. Mamy tu niewielką salę gimnastyczną, a ten obiekt zmobilizuje nas do większego wysiłku. Pozwoli nam ukazać swoje możliwości.

mówiła Agnieszka Duszyńska dyrektor szkoły podstawowej w Królikowie. Nowoczesne boisko w Królikowie to nie wszystko, planowane są prace nad projektem nowej hali sportowej przy szkole.