kramsk

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Kramski amfiteatr w remoncie

2024-04-23 18:20

Kramski amfiteatr, to miejsce, gdzie wszystkie najważniejsze imprezy i wydarzenia, skupiają mieszkańców gminy i okolic. Już za chwilę jego wizerunek się odmieni. Jeszcze tego lata będzie tu głośno i gwarno.

Blisko pół miliona złotych, kosztować będzie drugi etap przebudowy kramskiego amfiteatru. Prace są teraz prowadzone. Remontowane jest serce obiektu czyli scena.

Teraz będziemy mieli powierzchnię taką jednolitą. Jednocześnie będzie poprawione zaplecze sceniczne, które znajduje się pod sceną.

Powiedział nam wójt gminy Kramsk, Andrzej Nowak i dodał, że zakres robót, obejmuje też wykonanie nowej elewacji amfiteatru, okładziny schodów zewnętrznych, a także wymianę balustrad sceny i schodów. Po tym etapie, przyjdzie czas na ostatnią część remontów.

Byłoby dobrze, żeby w trzecim etapie, udało się zrealizować te wszystkie dróżki wewnętrzne, doprowadzić je do takiego stanu, żeby otoczenie nie odbiegało, od jakości wykonania, tej zasadniczej części amfiteatru.

Na trzeci etap, gmina będzie starała się wywalczyć dodatkowe pieniądze. Remont sceny ma potrwać do połowy maja. Jeszcze w tym miesiącu, już na odnowionym obiekcie, mają się odbyć Dni Kramska.