Korea

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Korea Południowa w Koninie

2023-02-12 12:10

Korea Południowa w Koninie, brzmi dość zjawiskowo, ale tak się stało. Do Konina zawitali młodzi wolontariusze z Korei Południowej, którzy do wtorku włącznie będą prowadzić serię pokazów i warsztatów. Ta wizyta jest związana z planami budowy elektrowni atomowej w Koninie.

Dniem Kultury Koreańskiej w Centrum Organizacji Pozarządowych i w konińskim ratuszu rozpocznie się wizyta gości z Korei. Oprócz przedstawicieli koncernu Korea Hydro & Nuclear Power, miasto odwiedzi trzydziestu koreańskich wolontariuszy.

Wolontariusze z Korei Południowej będą u nas w mieście gościć przez kilka dni. Będzie to seria spotkań z różnymi instytucjami i miejskimi i prywatnymi, jak na przykład Fundacja Podaj Dalej czy ZE PAK SA.

Powiedział nam Rafał Duchniewski z konińskiego magistratu i dodał, że goście zaprezentują pokazy taekwondo, taniec z wachlarzami i k-pop oraz będzie można wziąć udział różnego rodzaju grach i zabawach.

Jesteśmy pierwszy raz w takiej sytuacji, gdzie tak duża grupa wolontariuszy przyjeżdża, poprzedzając początek tak znaczącej inwestycji. Z pewnością jest to próba poznania społeczności lokalnej. Taki początek przyjaźni konińsko - koreańskiej.

Spotkania będą otwarte dla mieszkańców miasta, a szczegółowy harmonogram wizyty znajdziecie na stronie internetowej konińskiego urzędu miasta.