osioł

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińskie mini ZOO apeluje o niedokarmianie zwierząt

2023-06-22 22:04

Dlaczego dokarmianie zwierząt w zoo to brak wyobraźni? Z wielu powodów. Po pierwsze to, co dla nas jest zaledwie niezdrowe, dla zwierząt może być śmiertelnie groźne. Po drugie zwierzęta mają przepisaną określoną dietę, dlatego nie wolno dawać im nic samemu.

Dokarmianie zwierząt przez odwiedzających to ogromny problem z którym boryka się konińskie mini ZOO. Dokarmiane są właściwie wszystkie zwierzęta, a rozpiętość “smakołyków”, które są im oferowane szokuje.

Chcę tutaj też zaapelować, aby mieszkańcy odwiedzający park, nie wrzucali nic tym zwierzętom, bo one potrafią się czasami pochorować z tego powodu. Właśnie wtedy ta opieka weterynaryjna jest konieczna. Takie zwierzę musi być odseparowane, dostać jakieś zastrzyki, żeby wyjść z tego co mu się stało.

Powiedział nam Tomasz Andrzej Nowak z konińskiego PGKiM i dodał, że nawet pozornie zdrowe jedzenie może zwierzętom zaszkodzić. Każdy gatunek ma opracowaną dietę, i ścisłe godziny karmienia.

No baran nie może wstać, bo baran jest już tak spasiony przez przychodzących, że musieliśmy, go rotacyjnie gdzieś indziej przesunąć, żeby schudł. Ludzie mu tyle wrzucili w ciągu dwóch tygodni, że jak się zaczął sezon, że on sam był słaby z tego przejedzenia.

Jest wiele powodów, dla których nie wolno dokarmiać zwierząt w zoo. Przede wszystkim chodzi o ich bezpieczeństwo, a zakaz nie wziął się znikąd. Dokarmiający nie pomagają zwierzętom, a im szkodzą.

Listen on Spreaker.