origami

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Koniński Teatr Tańca po raz kolejny z "Origami"

2022-11-03 16:28

Koniński Teatr Tańca nie ustaje i tworzy spektakl za spektaklem. Spektakl „Origami” to kreacja, która daje do myślenia. To także opowieść o konsekwencji działań prowadzących do założonych efektów.

"Origami" czyli najnowsza sztuka Konińskiego Teatru Tańca po raz kolejny zostanie wystawiona w Koninie. Tym razem spektakl będzie głównie zagrany dla uczniów klas 5-8 oraz klas starszych, ale mogą również przyjść wszyscy, którzy chcą przenieść się w świat teatru tańca.

Ósmego listopada zagramy dwa razy, o godzinie dziewiątej i jedenastej. Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ my cały czas walczymy o te granie repertuarowe, chcemy pokazywać te spektakle częściej. W związku z czym zapraszam serdecznie, bo wejściówki są bezpłatne, do odbioru w kasie Oskardu.

Powiedziała tancerka Agnieszka Łapaj-Lewandowska i dodała, że Origami porusza tematy związane z życiem, z wyborami jakie podejmujemy. Skłania również do refleksji nad wzorcami, którymi się kierujemy.

Jest to spektakl o uwalnianiu się. Nie twierdzę, że wszystkie wzorce i stereotypy, w których dorastamy są złe, ale warto sobie może je tak przewartościować. Spektakl myślę, że jest dosyć intrygujący, chociażby po samej nazwie. Można przyjść i przekonać się co to właściwie, to Origami i jak my się w tym odnajdujemy.

"Origami" realizowane jest poprzez dofinansowanie ze środków budżetu miasta Konina.