dzień muzyki

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Koniński Dzień Muzyki - pierwszy taki

2024-06-10 17:41

Wielki chór zaśpiewa na boisku „Czwórki”. Koncert będzie podsumowaniem projektu Koniński Dzień Muzyki. To będzie zjawiskowe wydarzenie.

Około 600 uczniów, z kilku konińskich szkół podstawowych i średnich, zjednoczy swoje siły i wspólnie zaśpiewają. Tak zakończy się organizowany, po raz pierwszy w mieście, Koniński Dzień Muzyki.

Trzynastego czerwca o godzinie jedenastej, spotkamy się na boisku Szkoły Podstawowej numer 4 w Koninie, gdzie młodzież, która brała udział w naszym projekcie, wspólnie wyśpiewa dwanaście piosenek, które wyćwiczyli na warsztatach.

Powiedział nam pomysłodawca Konińskiego Dnia Muzyki, Mariusz Urbaniak i dodał, że to wydarzenie stworzył po to, aby zarażać młodzież pasją do muzyki. Po to były też, przeprowadzane warsztaty muzyczne.

Początki zawsze były takie na warsztatach, że ciężko było, te usta otworzyć, ale jak już się widziało, że kolega i koleżanka też śpiewają, to też się włączała odwaga. Ja nie chcę oceniania, stańmy wszyscy razem, zaśpiewajmy razem, w kupie siła, jak to się mówi i właśnie o to mi tutaj chodziło.

Po występie chóru, na szkolnym boisku, dla wszystkich zaśpiewa Mezo. Na koncert, może przyjść każdy.