salka

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińska salka edukacyjna do dyspozycji przez całe wakacje

2023-06-15 18:42

Salka edukacyjna to drugi po ścieżce edukacyjnej projekt, który powstał w ramach programu Zielona Edukacja w Parku im. F. Chopina.

Koniński ośrodek edukacji ekologicznej przy ulicy Dmowskiego 2 cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sala edukacyjna jednorazowo może ugościć blisko dwudziestkę odwiedzających chcących wziąć udział w warsztatach ekologicznych.

Kilka razy w miesiącu odwiedzają nas szkoły, odwiedzają nas przedszkola. Dzieci bardzo chętnie korzystają, aczkolwiek, no utrzymanie maluchów z przedszkola na takiej sali i utrzymanie ich uwagi w momencie, kiedy obok jest park i wszyscy ciągną do mini ZOO nie jest wcale łatwe, ale to jest sprawa tych, którzy prowadzą u nas zajęcia.

Powiedział nam Tomasz Andrzej Nowak z konińskiego PGKiM i dodał, że w sali są multimedia, jest telewizor do, którego można się podłączyć z laptopem by przeprowadzić prezentacje. Są stoły, krzesła, są tablice edukacyjne i zaplecze sanitarne.

Sala jest dostępna, mogą się do nas zgłaszać szkoły, przedszkola. Myślę, że to jest warto. Tym bardziej, że tu jest to zaplecze, że jeżeli dzieci są głodne, można przyjść do parku, zwiedzić park, przyjść na tą salkę, zapoznać się z treściami ekologicznymi, przy okazji te dzieci odpoczną, załatwią swoje potrzeby.

Z salki edukacyjnej można korzystać również w wakacje. Wystarczy tylko wcześniej zarezerwować sobie termin wizyty. A korzystanie z obiektu jest darmowe.