Konińska Karta Mieszkańca

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińska Karta Mieszkańca już działa

2023-01-02 21:37

Oficjalnie już od pierwszego stycznia działa Konińska Karta Mieszkańca. Jak sama nazwa mówi będą z niej mogli korzystać obywatele miasta. Najpierw jednak muszą złożyć wniosek, a później już tylko same przyjemności.

Konińska Karta Mieszkańca już działa. Każdy obywatel miasta będzie mógł korzystać z przywilejów płynących z jej posiadania. Aby stać się właścicielem karty, trzeba złożyć wniosek przez internet.

Od drugiego stycznia będzie można osobiście składać takie wnioski w punkcie, który będzie obsługiwał Konińską Kartę Mieszkańca, a mianowicie na ulicy Dworcowej w Centrum Obsługi Pasażera MZK. Jest to właśnie dedykowany punkt, gdzie będzie obsługiwał mieszkańców.

Powiedział nam prezydent Konina Piotr Korytkowski i dodał, że dzięki Konińskiej Karcie Mieszkańca w różnych miejscach płacić będzie można niższe ceny.

Naszymi partnerami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, MZK, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej, Koniński Dom Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury.

Jak zapewnia prezydent miasta, katalog zniżek będzie się powiększał. Ma się rozrastać również o partnerów prywatnych.​