strażacy

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińscy strażacy podsumowali działania minionego roku

2023-02-21 23:03

Każdego roku konińscy strażacy podsumowują swoje działania minionego roku. Przedstawiają statystyki zdarzeń, podają najczęstsze przyczyny pożarów i porównują te wszystkie dane z latami ubiegłymi.

W blisko 2800 zdarzeniach w minionym roku interweniowali konińscy strażacy, z czego prawie 750 miało miejsce na terenie miasta. Średni czas pojawienia się strażaków w miejscu, gdzie była potrzebna ich pomoc, to siedem minut.

Ta straż funkcjonuje na szóstkę. Ten region naprawdę cieszy się wieloma sukcesami i są to działania, nie tylko, te typowo, stricte pożarnicze, ale różne działania, poprzez takie kryzysy jak wichury, czy pandemia, czy jeszcze inne, które nas w ostatnim czasie dotykały.

Powiedziała nam wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska i dodała, że ta skuteczność wynika z bardzo dobrej współpracy konińskich strażaków państwowych ze strażakami ochotnikami.

Ta statystyka, którą w tym roku zaprezentowaliśmy, była zdecydowanie niższa niż ta, którą zakończyliśmy w 2021 roku. Oczywiście bardzo dużo zadań, tak naprawdę, zakończyła się pandemia. Cieszymy się, że możemy ludziom pomagać.

Powiedział Komendant Miejski PSP w Koninie, bryg. Maciej Pilarski i dodał, że strażacy w tym roku będą podnosić swoje kwalifikacje, aby być stale gotowym do działania. Będą również organizować różne akcje edukacyjne, aby uczyć jak zapobiegać zagrożeniom.