ambasadorzy

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińscy Młodzi Ambasadorzy Klimatu z młodzieżą z norweskiego Agder mają wspólny cel

2023-06-21 20:19

Młodzież z Norwegii przyleciała do Konina. Celem wizyty jest integracja konińskiej młodzieży z młodzieżą z Agder, wymiana doświadczeń w zakresie działań klimatycznych oraz włączania młodzieży w kształtowanie polityk lokalnych, wzajemna inspiracja i zabawa, które zbudują solidny fundament pod dalszą współpracę

Wspólny kierunek działania łączy konińskich Młodych Ambasadorów Klimatu z młodzieżą z norweskiego Agder. Dzięki realizowanemu przez samorząd Miasta Konina z Radą Hrabstwa Agder w Norwegii projektowi proekologicznemu w mieście doszło do spotkania tych młodych ludzi.

My jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie i nasze dwie grupy działają. Głównie polega to na wymianie doświadczeń, ale także na tym, że my mamy jeden wspólny cel czyli rozpowszechnianie wiedzy o klimacie. Tak naprawdę my jako grupy, każdy to robi na swój sposób, ale łączy nas to, że chodzi nam o klimat i to jest nasz wspólny cel.

Powiedziała nam konińska Młoda Ambasadorka Klimatu Zofia Wójcik i dodała, że projekt ma na celu podnoszenie świadomości mieszkańców Konina w zakresie klimatu i budzenie w nich troski o wspólną planetę. Bardzo cennym doświadczeniem jest również nawiązanie nowych znajomości o których powiedziała Nanna z Norwegii.

Jest tu bardzo miło. Konin przypomina mi bardzo Danie. Jest tu bardzo płasko i nie ma gór. Po spotkaniu zrozumiałam, że jesteście bardzo zaangażowani w dbanie o klimat i w to, żeby stworzyć lepsze miejsce na świecie.

A już na 20 września zaplanowane jest międzynarodowe wydarzenie pod hasłem „Kolorujemy przyszłość. Pokolorujmy ją na zielono”. – Każdy będzie mógł wziąć udział w tym interaktywnym wydarzeniu.