WOSP w Koninie

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konin zagra po raz 31 dla WOŚP

2022-11-29 0:21

I tym razem nie mogło być inaczej. Jak co roku, Konin jest mocno zaangażowany już teraz w wielkie granie. Finał odbędzie się 29 stycznia 2023, a w Koninie sztab może się pochwalić, że jest jednym z miast, w którym w pomoc jest zaangażowanych największa liczba wolontariuszy w całym kraju.

Ponad 700 wolontariuszy z konińskiego sztabu wesprze 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siłą Fundacji WOŚP są młodzi, ale nie tylko, ludzie, którzy pomagają zupełnie bezinteresownie i bardzo świadomie.

Na pewno będziemy w Galerii nad Jeziorem, bo to nasze stałe miejsce, ale to nie znaczy, że będziemy tylko tam. Będziemy w całym mieście, ale również w subregionie. Współpracujemy z wieloma miejscowościami, które co roku włączają się do tego wielkiego grania.

Powiedziała szefowa konińskiego sztabu Justyna Kałużyńska i dodała, że przyszłoroczny finał obfitował będzie w wiele wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Tradycyjnie już zaplanowany jest happening na rondzie WOŚP, a także bieg „Policz się z cukrzycą”.

Zachęcam wszystkie osoby, i te młodsze, i te starsze i te bardzo dojrzałe, aby zapisywały się na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl Tam na tej stronie można się zapisać, zostać zweryfikowanym, finalnie zostać wolontariuszem.

Finał odbędzie się 29 stycznia 2023 roku, a hasło tego grania to "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!".