taniec

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konin wyłonił Mistrzów Tańca Polski w Kombinacji Tańców

2023-03-07 0:27

Konin tańcem stoi, można tak powiedzieć, przez dwa dni miasto było stolicą tancerzy. Piękne kolorowe suknie, wytworne garnitury, eleganckie fryzury i makijaże, piękne kobiety i przystojni panowie, ale przede wszystkim duch konkurencji i tańca przyświecał Mistrzostwom Tańca Polski w Kombinacji Tańców.

400 par wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Kombinacji Tańców w Koninie. Zawodników oceniała międzynarodowa komisja sędziowska, której udało się wyłonić zwycięską parę. Nominacja na mistrzostwa Europy i świata to główna nagroda.

Zawsze jesteśmy szczęśliwi, ale jest bardzo dużo pracy. Ja jestem mega zadowolona, ja lubię dużo tańczyć sobie.

Super turniej, super atmosfera, super muzyka, jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi, że zatańczyliśmy i będziemy walczyć w tym roku o tytuł Mistrzów Świata.

Powiedzieli nam zwycięzcy w kategorii dorośli open – Klaudia Iwańska i Armand Fazullin i dodali, że na swoim koncie mają już siedem zwycięstw na arenie Polski. Na Mistrzostwach w Koninie są trzeci raz i są pod ogromnym wrażeniem organizacji tego wydarzenia.

Staramy się bardzo robić na najlepszym poziomie, robimy to przede wszystkim dla tancerzy. Pary były fantastyczne, czołówka tak naprawdę świata, co tu dużo mówić, po prostu, top of the top. Dla tancerzy bardzo ważna jest atmosfera, ważny jest klimat całej sali. Ta muzyka na żywo dużo im daje. Będziemy się starać, żeby następnym razem, też tak wyszło.

Powiedziała organizatorka wydarzenia Joanna Jaśko – Kowalska i dodała, że teraz chwila na złapanie oddechu i jeśli będzie mowa o kolejnych Mistrzostwach, to na pewno będą się starali o to, żeby Konin ponownie był stolicą tańca.