szpital w Kole

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Kolski szpital z pomocą dla dzieci z weekendy

2023-03-23 20:43

Lekarze z ośrodków medycznych z Łodzi i nie tylko od marca zapewniają pomoc pediatryczną w kolskim szpitalu. Celem jest zapewnienie w weekendy opiekę medyczną dla najmłodszych. Jest to program pilotażowy, jednak patrząc w przyszłość jest nadzieja na jego trwałość.

Od marca w kolskim szpitalu lekarz pediatra w poradni niedzielno-świątecznej ma dyżury całodobowe. Do tej pory rodzice, których dzieci potrzebowały pomocy medycznej w weekend, musieli jechać do Konina. Pilotażowy projekt zmienił tą sytuację.

Średnio jest od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu dzieci w weekend. Jak rozmawiam z rodzicami, bo też mnie interesuje jaka jest opinia o tych lekarzach, tak, więc mówią, że kolokwialnie, przewracają te dzieci na ręby, czyli sprawdzają dosłownie wszystko, każdy ból gardła, brzucha, są dzieci dokładnie badane, jest diagnoza stawiana i jest ogromne zadowolenie tych rodziców.

Powiedział nam dyrektor kolskiego szpitala Grzegorz Gibaszek i dodał, że by dostać się do lekarza wystarczy mieć ze sobą dowód i numer PESEL dziecka.

Myślę, że to nie tylko ten marzec, ale pozostałe miesiące, to będą kolejne miesiące, gdzie taką praktykę będziemy stosować, aby Ci rodzice z naszego powiatu i nie tylko, bo szpital nie jest ograniczony i przyjmuje pacjentów z wszystkich powiatów. Mam nadzieję, że to rozwiniemy na dalsze miesiące i to będzie nadal trwało.

Kolski szpital, dysponuje nie tylko lekarzami specjalistami, ale i całodobowym laboratorium oraz możliwością szybkiego kierowana na specjalistyczne badania i przyjęcia na oddział.