szpital w Kole

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Kolski szpital z nowymi zabiegami

2023-12-04 20:07

Kolska lecznica cały czas rozwija skrzydła, a co za tym idzie, wachlarz zabiegów dla pacjentów ciągle się poszerza. Tym razem kolejni chorzy, będą mogli skorzystać z leczenia w placówce. Teraz przyszedł na czas na działania z ortopedii.

Z zabiegów ortopedycznych, leczących kolana w kolskim szpitalu, będzie można korzystać od grudnia. Na razie rusza projekt pilotażowy, ale prawdopodobnie od stycznia, będzie realizowany na stałe.

Mamy pozyskany zespół ortopedów z Łodzi. Mamy zorganizowany zespół do tych zabiegów, czyli anestezjolodzy nasi, zespół jeśli chodzi o pielęgniarki, instrumentariuszki, pielęgniarki anestezjologiczne. Takich zabiegów dziennie, będziemy wykonywać sześć, czyli w piątek sześć i w sobotę sześć.

Powiedział nam dyrektor kolskiego szpitala, Grzegorz Gibaszek i dodał, że w sumie, do końca roku zostanie ich wykonanych 24. Są to zabiegi jednego dnia.

Pacjent zoperowany, przyjęty, spokojnie następnego dnia, może wyjść do domu. Jeżeli jakiekolwiek powikłania by się wydarzyły, bo zawsze może się coś wydarzyć, aczkolwiek lekarze mówią, że przy tych zabiegach, raczej nic nie powinno się wydarzyć. Gdyby coś się jednak zdarzyło, pacjent zostanie przekierowany do kliniki, z której pochodzi lekarz ortopeda.

Zapisy kolejkowe już trwają. Szczegółowe informacje, znajdziecie na stronie internetowej kolskiego szpitala.