szpital w Kole

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Kolski oddział wewnętrzny tuż przed remontem

2023-05-25 20:48

Ten oddział kolskiego szpitala długo czekał na taką kolej rzeczy i w końcu się doczekał. Aktualnie oddział liczy 40 łóżek dla pacjentów. Po remoncie liczba ta nie zmieni się. Zmieni się jednak standard i wielkość pomieszczeń dla chorych.

Kolski oddział wewnętrzny przejdzie remont. Dokumentacja dotycząca przebudowy oddziału jest kompletna. Już za chwilę, zostanie ogłoszony przetarg. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z założeniami, w lipcu ruszy remont.

Ogromne przedsięwzięcie, mamy pięć czterysta z Polskiego Ładu, oczywiście wkład własny Starostwa. No ten oddział, już od wielu, wielu lat wymagał zmiany i to są lata siedemdziesiąte. Myślę, że jak otworzymy ten oddział, to będzie oddział, już taki na miarę dwudziestego pierwszego wieku, z toaletami, z łazienkami.

Powiedział nam dyrektor kolskiego szpitala Grzegorz Gibaszek i dodał, że modernizacja będzie podzielona na dwa etapy, a to przez fakt, że szpital nie może całkowicie wyłączyć oddziału wewnętrznego z działania.

Pierwszy etap, to etap, gdzie będziemy prowadzili remonty, przebudowę tej części, która nie jest teraz łóżkową, a będzie łóżkową. Tam będzie dziewiętnaście łóżek. No i oczywiście remont trzech klatek schodowych, gdzie musimy je dostosować do warunków przeciwpożarowych. Tego nie było wcześniej czynione. Logistyka trudna.

Zakończenie pierwszego etapu, planowane jest na koniec lutego przyszłego roku. Po nim, oddział będzie czekał na drugą część prac. Ale to nieco bardziej odległa przyszłość, bowiem Powiat Kolski, będzie chciał najpierw sięgnąć po dodatkowe pieniądze.