Golina

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Kobiety z Goliny najlepsze w bieganiu

2024-06-19 19:56

Klub Biegacza WARTKO. Wybrana nazwa odzwierciedla, nie tylko pasję oraz zapał członków organizacji, ale również przynależność do terenów położonych nad malowniczą rzeką Wartą. Wspólnie spędzają czas, robiąc to co lubią najbardziej. No i sięgają po najwyższe podia.

Kobiety z Goliny, najlepsze w tegorocznym teście Coopera, który odbył się w ramach Pikniku Patriotyczno-Sportowego w Koninie. Pokonały konkurencję z całego powiatu, zdobywając pierwsze miejsce. To nie pierwszy sukces na ich koncie i na pewno nie ostatni. A emocji, co niemiara.

Szczęście, radość, troszeczkę dumę, ale no to jest takie przyjemne. Tak szczerze zupełnie, to nie jest tak, że się biega dla tych wyników, żeby z kimś wygrać. Przeważnie wygrywamy, sami z sobą, z własnymi słabościami.

Powiedziała nam zwyciężczyni, Katarzyna Nowak z Goliny i dodała, że również panowie z Goliny odnoszą sukcesy w bieganiu. Oni mogą się pochwalić trzecim miejscem. Te osiągnięcia dają do zrozumienia, że Golina sportem stoi.

Ta lekkoatletyka, u nas jest na wysokim poziomie. Bardzo mnie to cieszy, jeżeli jest nas więcej w grupie. Przede wszystkim jest ogromna satysfakcja, jeżeli się udaje rozwijać coś, co nam się podoba, co sami lubimy robić. Zarażać inne osoby, pomagać im odkryć, radość z tego.

Golińscy miłośnicy biegania, tworzą Klub Biegacza Wartko. Spośród całej grupy wyodrębnili, dwie sekcje, biegaczy oraz zwolenników nordic walking. Informacje o klubie znajdziecie w internecie.